Terapia Gersona – soki na zdrowie

Max Gerson to nazwisko, które od niedawna jest poznawane przez osoby dbające o zdrowie. Ten wybitny lekarz cierpiał na nieustępujące migreny, z którymi medycyna jego czasów nie była w stanie sobie poradzić, a bóle głowy dalej go męczyły.

Terapia Gersona - działanie

Próbował różnych sposobów, w tym ścisłej diety wykluczającej sól, tłuszcz, konserwy i produkty wędzone. Zamiast nich podawała owoce i warzywa. Migreny ustąpiły i podobną dietę zaczął zalecać swoim innym pacjentom. Z czasem zaczęły z niej korzystać także osoby chorujące na gruźlicę, cukrzycę i różnego rodzaju schorzenia zwyrodnieniowe, a nawet na raka.

Największą furorę robiły jego sukcesy na polu leczenia nowotworów. W jego instytucie w Teksasie udało mu się wyleczyć ponad 50 pacjentów z różnymi nowotworami, m.in. czerniakami, rakiem prostaty, piersi i trzustki, często z przerzutami. Zakładał on, że istnieje bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy toksyczna dietą i toksycznym środowiskiem, co miało skutkować osłabieniem układu odpornościowego, a rozwijaniem się chorób.

Dieta owocowo-warzywna

W terapii Gersona uzupełnia się długotrwałe niedobory witamin, enzymów i minerałów poprzez spożywanie organicznych warzyw i owoców, także w formie soków. Równocześnie prowadzi się detoks. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie z pełną mocą naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Prowadzi to do przyspieszenia regeneracji tkanek.

Sokoterapia

Podstawą terapii jest 6 do 12 tygodni ścisłej diety owocowej i warzywnej z dużą ilością soków oraz wszelkiego rodzaju sałatek i zieleniny duszonej w sosie własnym. W takiej diecie można posiłkować się także ziemniakami, potrawami owsianymi i chlebem z żyta solonego. Niczego innego jednak nie solimy, a białko czerpiemy z chudego sera i jogurtu.

Dieta Gersona jest nastawiona na wykluczenie sodu i maksymalizacje przyjmowania potasu. Stymuluje metabolizm i pobudza procesy oczyszczajże organizm. Ilość spożywanych kalorii jest ograniczana, a powiększa się ilość płynów. Jest to dieta kompletna i bogata w minerały, ale powinna być stosowana pod kontrolą lekarza.

Zalecane produkty

W diecie Gersona spożywane produkty powinny pochodzić z upraw organicznych. Ilość posiłków i ich wielkość jest w zasadzie dowolna i możliwe jest nawet jedzenie w nocy, co ze względu na niską kaloryczność pożywienia nie jest żadnym problemem.

Wśród owoców warto stawiać m.in. na banany, melony, czereśnie, pomarańcze i gruszki.

Owoce przyjmuje się w dowolnej postaci, byle były świeże. Trudno strawne owoce warto jest poddusić. Owoce suszone są dopuszczalne, jeśli nie były siarczanowane.

Story Page