Sokoterapia, czyli zdrowie tkwi w sokach

Świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne to naturalna bomba witaminowa dla naszego organizmu. Dostarczają one cennych minerałów ale także wpływają na odpowiednie żywienie komórek w organizmie. Sokoterapia jest to również szansa na oczyszczenie organizmu. Pomaga nam w walce z różnorakimi schorzeniami. Picie świeżych soków będzie zalecane praktycznie w każdym wieku, dlatego warto się zapoznać z zasadami sokoterapii. Soki a owoce? Świeżo wyciskane soki mają właściwości, które będą zbliżone do świeżych owoców oraz warzyw. Główna różnica będzie polegać na mniejszej ilości błonnika w sokach., co sprawia, że niekiedy będzie to duża zaleta. Jeśli mamy problemy z układem pokarmowym to akurat mniejsza ilość błonnika może mieć dla nas duże znaczenie.

Sokowirówka czy wyciskarka

Soki przygotowywać można z użyciem różnorakich urządzeń. Powszechnie wykorzystuje się między innymi sokowirówki. Mają one jedną dużą wadę a więc to, że działają bardzo ostro na te najbardziej delikatne składniki, na których najbardziej będzie nam zależeć. W trakcie wirowania będzie sprzęt tworzył wysoką temperaturę i niestety w ten sposób te cenne składniki są niszczone. Podstawowe zasady sokoterapi są takie, że soki powinny mieć zachowane wszystkie cenne właściwości odżywcze. Dlatego do ich przygotowywania powinno się używać wyciskarek, które działają na zasadzie miażdżenia surowca i uwalniania z komórek soku. jest to działanie nie tylko bardzo efektywne, ale także gwarantujące zachowanie idealnej kompozycji soku pod kątem składników odżywczych.

Soki powinno się spożywać praktycznie codziennie. Mogą one zastąpić porcję warzyw czy owoców, które każdego dnia trzeba spożywać pięć razy dziennie. Szklankę soku najlepiej będzie pić około pół godziny przed posiłkiem. Pijemy soki wolno, małymi łykami mieszając je ze śliną. Na początek trzeba zobaczyć jak będzie reagował nasz organizm, ponieważ soki mogą różnie na nas wpłynąć, gdy organizm jest mocno zaniedbany, gdy wszystko się unormuje będzie można już spożywać większe ilości tego cennego napoju.

Story Page