Wyciskarka do owoców i warzyw - kompendium wiedzy cz II.

Wyciskarka do cytrusów

Na rynku znajdziemy zarówno wyciskarki ręczne jak i też urządzenia elektryczne. Znajdziemy takie wykonywane ze szkła, ceramiki czy tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Zanim będziemy urządzenie kupować należy się zastanowić jaki pojemnik na sok będzie nam potrzebny. Dużo zależy od tego jak wiele soku będziemy chcieli przygotowywać i ile osób będzie ten nasz sok spożywać. .

Rodzaje i typy wyciskarek

Wyciskarki ręczne – to niewielkie urządzenia, w ramach których do tworzenia soku wykorzystuje się siłę swoich mięśni. Można taki sprzęt zabierać ze sobą w podróż. Wykonuje się go z tworzyw sztucznych albo stali nierdzewnej.

Wyciskarki elektryczne – zajmować będą sporo miejsca. Dzieli się je na jedno albo dwuślimakowe urządzeni. Moc wyciskania będzie zależna do tego jaki mamy silnik w sprzęcie. Jeśli chodzi miękkie owoce czy warzywa można mieć silnik do około 150W. Jeśli chcemy pracować na twardych składnikach to niestety urządzenie musi mieć już silnik nawet około 400W.

W przypadku owoców cytrusowych wyciskarki do nich przeznaczone mają moc do 100W. Sita i ostrza. Sita muszą mieć oczywiście zadowalającą przepuszczalność. Powinny być wytrzymałe oraz dobrze wykonane muszą mieć noże. Przepuszczalność sita będzie zależna od materiału z jakiego będzie ono przygotowywane. Sita dobrej jakości mają także noże centryczne i są przygotowywane ze stali nierdzewnej. Najlepiej, gdy zastosowana będzie mikrosiatka. Dzięki temu będzie można uzyskiwać najlepszy sok. Jeśli urządzenie ma zmienny kierunek obrotów zapewniać nam będzie dokładniejsze wyciskanie soku z owoców. Najczęściej kierunek zmienia się automatycznie i tym samym wałek będzie przynosił lepsze efekty. Automatyczne odprowadzanie miąższu to również wygodne rozwiązanie, które się dobrze sprawdza, ponieważ nie będzie ciągle trzeba rozkładać urządzenia, by je czyścić. Blokada kapania zaś ochroni nas przed zabrudzeniem stołu. Sprzęt dla siebie warto wybierać przede wszystkim pod kątem wygody jego użytkowania.

Story Page